سفارش تبلیغ
صبا ویژن

رزرو هتل و اقامتگاه بوم گردی

اقامتگاه بوم گردی چاپاکر ورزنه

 

اقامتگاه بومگردی در ورزنه اصفهان

چاپاکر یک اقامتگاه بوم گردی در شهر ورزنه و همجوار با کویر و تالاب گاوخونی و دریاچه نمک است.
فضای این اقامتگاه شامل یک مطبخ قدیمی که محل پخت نان بوده، حوض، چاه آب، دستگاه پارچه بافی و اتاق های دور حیاط است.

اقامتگاه سنتی چاپاکر، در سال 1388 توسط رضا خلیلی، دبیر زمین شناسی و راهنمای گردشگری، از صاحب خانه خریداری شد و مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت تا بتواند به عنوان اقامتگاه بوم گردی پذیرای مسافران باشد. مرمت و تجهیز اقامتگاه تا سال 1390 طول انجامید

در زبان اصیل ورزنه «کر» به معنی «دیوار کوتاه» بوده و «چاپاکر» به معنی «چاه پای دیوار» است. در زمان قدیم هر یک از چاه های آب ورزنه که برای مصارف کشاورزی استفاده می شد نامی برای خود داشتند و محله چاپاکر را نیز به خاطر چاه آب آن که در کنار دیوار کوتاهی بود به این نام می خواندند.
هم اکنون نیز چاه آبی در حیاط همین اقامتگاه قرار دارد.

اقامتگاه چاپاکر یک طبقه است. 6 باب اتاق با 16 تخت و ظرفیت حداکثر 20 نفر. یه غیر از یک اتاق بقیه اتاق ها فاقد سرویس بهداشتی و حمام درون اتاق می باشند.

سه سرویس حمام و دستشویی مشترک شامل دو سرویس فرنگی و یک سرویس ایرانی در حیاط اقامتگاه وجود دارد همچنین یک اتاق پرایوت شامل سرویس فرنگی و حمام داخل اتاق وجود دارد.

اقامتگاه پارکینگ ندارد.

اقامتگاه بوم گردی چاپاکر در سال 2018 برگزیده سایت بین المللی تریپ ادوایزر در خاورمیانه شد.

انواع خدمات تفریحی و گردشگری مثل تورگردی ، پذیرایی ، شتر سواری ، موتور سواری آفرود در این اقامتگاه برای گردشگران فراهم شده است و توریست هایی که به این منطقه سفر می کنند می توانند از جاذبه های گردشگری نظیر قلعه هزار ساله قورتان، تالاب گاوخونی ، تپه های ماسه ای کویر، دریاچه نمک برج های کبوتر خانه که در نزدیکی این اقامتگاه قرار دارند بازدید کنند.


آدرس: استان اصفهان، شهر ورزنه، بلوار شیخ بهایی، برج کبوتر خانه

 

اقامتگاه بومگردی چاپاکر ورزنه اصفهان

اقامتگاه بوم گردی چاپاکر ورزنه

اقامتگاه بومگردی در ورزنه اصفهان

اقامتگاه بوم گردی چاپاکر ورزنه

اقامتگاه بوم گردی چاپاکر ورزنه

اقامتگاه بوم گردی چاپاکر ورزنه